M.S. Gliwickie Biuro Projektów jest firmą prywatną, której wyłącznymi właścicielami
mgr inż. arch. Jacek Malczewski oraz mgr inż. Henryk Szweda – w równych proporcjach.
Biuro powstało pod koniec 2000 roku jako spółka cywilna, a w 2007 roku została przekształcona w spółkę jawną. Założyciele projektantami o stażu sięgającym początku lat osiemdziesiątych. Jako, że doświadczenie zdobywali w jednym z czołowych w Polsce biur o specjalizacji przemysłowej, przyjęty został analogiczny, zgodny z doświadczeniem profil działalności. Firma zatrudnia ponad dwudziestu projektantów różnych branż. to zarówno doświadczeni projektanci jak i młodzi inżynierowie, którzy wiedzę zdobywają pod okiem swoich starszych koleżanek i kolegów.

 

Projektowanie realizowane jest przy użyciu nowoczesnych systemów i technik, wykorzystujemy specjalistyczne oprogramowanie Autocad w zawsze najnowszych wersjach oraz programy obliczeniowo - konstrukcyjne, instalacyjne i kosztorysowe.
Struktura firmy kładzie maksymalną wagę na produkcję, w związku z powyższym koszty własne realizujemy na niskim poziomie. Wpływa to w oczywisty sposób na ceny naszych usług, które w każdym przypadku pozostają na rozsądnym pułapie będącym do zaakceptowania przez Zamawiającego.

 

Do grona naszych czołowych klientów należą:

 

  • w branży spożywczej: WAWEL S.A., ZIOŁOPEX, JUTRZENKA- grupa COLIAN, TYSKIE BROWARY KSIĄŻĘCE- KOMPANIA PIWOWARSKA
  • w branży logistycznej: LIDL POLSKA, LPP S.A., SISTEMA POLAND, JERONIMO MARTINS,
  • w branży aluminiowej: YAWAL, EXTRAL, CORTIZO,
  • w innych branżach: HP POLSKA, MECALUX, VATTENFALL DYSTRIBUTION POLAND, PROCTER & GAMBLE, FOSTER WHEELER, LOTOS PARAFINY, ELGÓR+ HANSEN- COPEX GROUP, KRONOPOL, NEXTEER AUTOMOTIVE.

 

MS Gliwickie Biuro Projektów oferuje również prowadzenie nadzorów inwestorskich i objęcie funkcji Inwestora Zastępczego. W ramach realizacji zadań inwestycyjnych mieliśmy okazję współpracy z czołowymi koncernami prowadzącymi wykonawstwo na terenie kraju. Dlatego mamy przyjemność polecić takie firmy jak: SKANSKA , BUDIMEX, HOCHTIEFF, PBO ŚLĄSK, PROMUS RUDA ŚLĄSKA, ELEKTROBUDOWA, BETONOX, BUDUS.

 

W 2010 roku firma zakupiła na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Gliwicach tereny inwestycyjne o powierzchni przekraczającej 1,2 ha. Plany rozwoju zakładają między innymi budowę nowej siedziby biura, w której zatrudnienie znajdzie co najmniej pięćdziesięciu projektantów i specjalistów
z dziedziny architektury, budownictwa przemysłowego oraz inżynierów branżowych.